Futurama: The beast with a billion backs

Futurama: The beast with a billion backs

     
 

Futurama je zpátky! Druhý ze čtyř plánovaných filmů je na scéně. Jak se to povedlo tentokrát? Jak jsem již řekl, Futurama je zpět a tentokráte opravdu.

Je to již nějaký čas, co jsem poměrně nadšeně oznamoval jednomu svému zmámenu (Jan jmého jeho jest) o tom, že Futurama se vrátí. I když je velký fanda Futuramy, nebo býval, reagoval pouze: "Ehmém." Tj. rozmrzelým zabručením. Po chvíli dodal, že jestli je to dobrý nápad, oživovat Futuramu. Tehdy jsem mu oponoval s tím, že Matt Groening a David X. Cohen (dále jen autoři) v rozhovorech otevřeně mluví o tom, že mají k tématu Futuramy co říci a chtějí příběh dál vyprávět a že je mrzí, že Futurama skončila. Po prvním a ne příliš povedeném filmu, ze světa Futuramy, kde autoři zcela popírali toto své vlastní tvrzení po dlouhé době nám naservírovali celovečerní film, ale bohužel skutek utek(l). Autoři pouze recyklovali, nepřekvapili vůbec ničím a pouze ničili, co mohli. Nyní se nám však dostává konečně opravdový návrat, konečně pořádné sousto nových zážitků našich oblíbených postav. Už žádné přemyšlené a zhovadilé prznění minulosti starších dílů, konečně se život a celkově Futurama nějak někam posouvá. Příběh druhého dílu začíná tam, kde první skončil – u inter-dimenzionální trhliny. Jenom Bender se trochu mýlí, nejsou tam, kde si myslí, že jsou. 🙂 Příběh je mnohem přehlednější, ucelenější a vtipnější. Autoři se tentokráte docela překonali. Nechci prozrazovat podrobnosti, ale tentokráte máme před sebou vtipný kousek, který se dobře tráví a má i jakési morální ponaučení. Děj je svižný, nekomplikovaný, dokonce se objeví i nějaká ta akce. 🙂

U postav stále nic moc nového, až na dvě (tři) vedlejší postavy. Výkony herců nelze dost dobře zhodnotit, všechny postavy jsou přesně takové, jak je známe. Setkáme se všemi známými a poznáme minimálně jednoho nového. Fry je stále lúzr a pako, Bender suka a Morbo stéle řve a vyhrožuje v televizi. Leela je pořád výkonný producent všech operací a Zapp je pořád zbabělec a stále si neuvědomil, že je gay. Za to Zoidberg, ten je větší pošuk než obvykle. A ano, stále nosí sandále. Už jenom kvůli jeho skřekům stojí za to vidět tento film. Skoro bych řekl, že podává životní výkon. Jeho občasné štěky jsou přesně to, proč ho považujeme s Honzou za nejvtipnější postavu. 😉 Opakuji, nejvtipnější, ne nejlepší nebo nejzajímavější.

 

Co se týče typu humoru, tak ten určitě potěší. Na rozdíl od posledního dílu, se člověk docela pobaví, typickému americkému kreslenému humoru, stavěnému na neočekávaných věcech či myšleném opaku, se daří překvapit. Celkově je humor vyvážený, nepřehnaný a nese se na příjemné střední vlně, ve které občas zavíří nějakým tím šíleným kameňákem. Příjemným bonusem je to, že se člověk pobaví i při opakovaném zhlédnutí. Co víc, možná se pobavíte ještě víc, než při premiéře. K některým dobře myšleným vtipům je třeba znát dobře anglicky, ale tomu se není čemu divit, nelze od Amíků očekávat, že začnou vymýšlet něco "reálně" vtipného.

Celkově se tento "díl" Futuramy vcelku povedl, i když oproti poslednímu nebylo už moc, co zkazit. Rozhodně stojí za to ho vidět. A to i opakovaně. Mohlo to dopadnout i hůře. Kvalit Antologií I. a II. sice nedosahuje, ale pokud autoři pojedou dál v těchto vytyčených kolejích, tak můžete s partičkou z 31. století strávit ještě pár hezkých chvil. Jenom by to chtělo něco opravdu nového…

     
 

Hodnoceni:
*****

Pokud neočekáváte příliš mnoho, dostanete toho dost. Pokud však čekáte něco neočekávaného, tak můžete odejít se stejným pocitem jako já, že jediné nové a dobré na nové Futuramě je píseň u závěrečných titulků.

Reklamy

KUTlime se představuje:

Jsem snílek, chorobný workoholik, detailista, flákač, publicista, hráč, buřič, závislák na produktivismu, technologiích a návratu zpět na strom. Extrovertní samotář, cholerik, kterému pořád v testech vychází sangvinik. Bývalý fotograf, budoucí cestovatel, současný amatérský terapeut. Věčný geek a kritik, nerozpoznatelný bodybuilder a mnoho dalšího. Kontroverze a renesance sama Mám mozek a nebojím se ho používat. Mám mnoho vlastností, které mne činí na první i druhý pohled nesnesitelným člověkem, za to ceněným spolupracovníkem. Seznámení se mnou pouze na vlastní nebezpečí. 8-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s