Google Earth Pro – Průlet verzemi (včetně těch fake)

Google Earth Pro – Průlet verzemi (včetně těch fake)

Kdo by neznal Google, největšího leadera ve vyhledávání a na internetu vůbec. Je to jedna z nejsilnější IT firem vůbec. Ovšem méně lidí už ví, že dělá i jiné věci, než vyhledávač. Je to také úspěšná softwarová firma, nedávno se začal prodávat i Google mobil. Ale to nechme stranou, věnujme se radši druhému nejlepšímu produktu od Googlu [Gmail ignoruji ;-)] a to je Google Earth. rozhodl jsem se z nudy otestovat různé verze, jejich rychlost atd. a co jsem zjistil? Viz níže.

Opatřené verze:

  1. Google Earth Pro 4.0.x s crackem (ta se však ukázala jako Plus verze)
  2. Google Earth Pro 4.2.x bez cracku ale nějak hacknutá (FAKE verze, viz níže)
  3. Google Earth Standart 4.3.x Beta
  4. Google Earth Pro 4.3.x Beta Trial

Praktické rozdíly mezi verzemi můžete najít třeba ZDE.
GE Pro je chráněna proprietální licencí (GE Standart je Free) na bázi streamu, kdy potřebuje login do online databáze spolu s odpovídajícím licenčním klíčem. Počet aktivací je omezený, stejně to funguje i pro testovací verzi, kdy vyplníte formulář, a klíč je vám zaslán. Podle toho, jakou verzi máte, probíhá přihlášení na server. Ve verzi Standart se automaticky přihlásíte k serveru kn.google.com. Ten je možná nejpomalejší, ale zcela jistě nejvytíženější. Poznáte to podle čtverců mapy s různým rozlišením. U ostatních verzí zadáváte login a klíč, podle kterého bude ověřena vaše legitimnost požadavku. U Pro verze a to i ve Trial verzi budete připojení na server Primary database a rozdíl poznáte hned. Zpravidla se vám nenastane, že budete mít různé části mapy v jiném rozlišení. Ovšem za předpokladu rychlého, opravdu rychlého připojení i internetu. U pomalého to máte tak jako tak jedno.

První uvedená verze, tak po nainstalování jsem zjistil, že se jedná pouze o Plus verzi, která se ovšem chovala velice divně. Server byl stále kn.google.com a odpovídalo to rychlosti. Po 15 minutách jsem jí smazal.
Druhá verze, hacknutá, byla taky divná už od začátku. Podivný instalátor, bez nutnosti nic crackovat, nikde žádný náznak reálnosti Pro verze, pomalost, opět kn.google.com server a hlavně pomatené nahrávání, které bylo ještě horší než u Standart verze. Jako bonus byly textury ve sníženém rozlišení, než jsou na webu maps.google.com. Jasná FAKE verze. Osobně si myslím, že tato verze byla cíleně vytvořena v Googlu pro potírání pirátství a schválně je defektní. Po 20 minutách smazáno z disku.
Ta jediná mi zatím zůstala na disku. Klasický GE, tak jak si ho můžete sami vyzkoušet. Server kn.google.com, sem tam spadne a i když mám jedno z nejrychlejších připojení k internetu v téhle republice, tak je mi to prd platné, načítání je zjevně zpomalené. Na druhou stranu – je to Free. J
A poslední verze… Pro Trial. Připojení na Primary database, rychlost vynikající, s rychlým připojením se vám prakticky nestane, že byste měli čtverce o různém rozlišení (nevím čím to, ale loading algoritmy mi tady přijdou prostě lepší). Spousty dalších feature, které však zase jako jednotlivec moc neoceníte.

Co více říci? GE je skvělý projekt a můžete s ním kvalitně strávit čas jak jednotlivě, tak i celá rodina. Já osobně po něm vždycky šáhnu, když si kladu otázku: "Co mám s tím internetem dělat?" popř. "Kam zajít na netu?" Ovšem tak dobrý nápad by si zasloužil poněkud lepší technické zpracování. Je sice hezké, že je i pro mobilní aplikace, ale na PC bych už uvítal x64 verzi, která by nebyla omezena 1500MB vyrovnávací pamětí (dnes již opravdu tristní!!! při ceně 960,- za 4GB paměti není problém mít PC s 8GB RAM), mohl bít méně padat, používat DX10 a to je tak vše, co mne napadá. J

A jedna malá rada na závěr, crackovat GE se opravdu nevyplácí. Viz mé zkušenosti z toho testu. Moc si nepomůžete, právě naopak. Spíše prozkoumejte stávající možnosti GE. 😉

Reklamy

KUTlime se představuje:

Jsem snílek, chorobný workoholik, detailista, flákač, publicista, hráč, buřič, závislák na produktivismu, technologiích a návratu zpět na strom. Extrovertní samotář, cholerik, kterému pořád v testech vychází sangvinik. Bývalý fotograf, budoucí cestovatel, současný amatérský terapeut. Věčný geek a kritik, nerozpoznatelný bodybuilder a mnoho dalšího. Kontroverze a renesance sama Mám mozek a nebojím se ho používat. Mám mnoho vlastností, které mne činí na první i druhý pohled nesnesitelným člověkem, za to ceněným spolupracovníkem. Seznámení se mnou pouze na vlastní nebezpečí. 8-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače a Internet. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s