Jak na první rande aneb věda mýtů zbavená

Opět jsem dostal jeden zajímavý email, ve kterém se mne pisatel žádal o radu, jak se seznámit a jak nepokazit rande. Sice nevím, kam na tyhle lidí chodím, ale věru v oblasti „jak pokazit první rande“ mám bohaté zkušenosti, tak proč ne. Tohle téma mne docela baví, navíc jsem zkusil Googlovat jiné články na podobné téma. Zjistil jsem, že rady pro první rande jsou strašně povrchní a chabé. Sice bych měl asi psát o Soulu, Japonsku atd. ale co už. 🙂

Co je cílem tohoto článku:

Nepokazit první rande, udělat dobrý dojem a neudělat ze sebe úplného kreténa.

Co není cílem tohoto článku:

Dostat ženskou okamžitě do postele. O tom někdy jindy a někde jinde.

Rada č. 1: První rande = 1 hodina

Může být méně, ne více. Je to bezpečnostní opatření proti zrůdičkám, feministkám, profesionálním i začínajícím prostitutkám. Ideální situace je, když to bude i pravda. Nebudete v pokušení toto pravidlo porušovat.

Rada č. 2: Najděte si dobrou výmluvu, pro radu č. 1

Vhodný se jeví návrat do kanceláře, na hodinu do školy, trénink, jiné rande. Poslední možnost je zvláště vhodná, když chcete naznačit, že se už asi neuvidíte.

Rada č. 3: Využívejte chytré telefony ™

Opět bezpečnostní opatření. Když se na rande objeví někdo, o kom je mi hned jasné, že to nebude ta pravá, nasměřuji si to do podniku, jehož pozici mám uloženou v telefonu. Jakmile se k němu přiblížíme na 50 m, odešle se automaticky SMS jednomu spolehlivému kontaktu, který mi ihned zavolá, že mi hoří barák, který nemám nebo že mi odtahují auto, které taktéž nemám nebo že musím jít vařit guláš do sirotčince. Vypadá to velice autenticky – no harm done. Věta: „Promiň, to asi nepůjde.“ hned po podání ruky se mi neosvědčila. Troufám si nárokovat tuto myšlenku. Proto ten trade mark. 😉 Vhodný program pro toto je třeba AutomatedIt pro Android.

Rada č. 4: SMS z rady č. 3 posílejte radši více kontaktům naráz

Opět bezpečnostní opatření proti Vašim vykutáleným kamarádům, kteří Vás v tom nechají podusit a nezavolají.

Rada č. 5: Na prvním rande si neříkejte o pusu

Ani na začátku, ani na konci. Pokud Vás k tomu sama slečna vyzve, proč ne. Kdo si počká, ten se dočká. Podání ruky na začátku je automatické, na konci to (spolu s větou: „Rád jsem Tě poznal.“) spíše používám jako náznak toho, že to bylo rande poslední.

Rada č. 6: Středa je ideální den na první rande

Když respektujete Radu č. 1 a zrovna se dostaví možná ta pravá, tak budete v pokušení toto pravidlo porušit. Opět, kdo si počká, ten se dočká. Když zajdete na první „seznamovací“ rande během středy, páteční rande bude o poznání lepší. (Ověřeno v praxi.) Čtvrtek se ještě dá, úterý je však lepší. Středa se mi jeví jako nejlepší.

Rada č. 7: První ne neslyším, druhé ne argumentuji, třetí ne odcházím

Obecná rada do života. Pokud si slečna nemůže najít volno ani napoprvé, ani napodruhé, tak potřetí je naposled, co se zeptám. Potkal jsem spousty žen, co se „chtělo“ seznámit, ale v praxi to byla jenom ztráta času. Kdo se chce opravdu seznámit, čas si najde nebo aspoň navrhne schůdný termín.

Rada č. 8: Květinářství za rohem

Vyberte podnik, v jehož bezprostředním okolí je květinářství. Pokud se první rande vyvíjí dobře, tak skočte za roh pro růži nebo ji kupce cestou „z rande“. Ideální je se někdy na začátku rande zeptat na oblíbenou květinu a tu potom přinést. Květiny na rande jsou bohužel v dnešní době už vzácnost, takže a) budete originální, b) dokážete, že si něco pamatujete z toho, co jste si řekli. Proč nevzít květinu rovnou? Nejoblíbenější květina je lepší než růže a hlavně, které slečně se chce tahat hodinu s růží? Brně okolo České je výborné květinářství „Květiny M. Huszárová“ které je hned vedle Barvič & Novotný.

Rada č. 9: Fotka

Pokud jste dobrodruzi, rande na slepo je pro Vás. Pokud ne, žádejte fotku předem. Každý by si měl alespoň jednou zkusit rande na slepo, ale tak či onak, doporučuji se držet zde uvedenými radami, včetně této.

Rada č. 10: Konverzační témata pro první rande

Obecná rada – První rande není výslech. Pokud bude, sypete si popel na vlastní hlavu. To byla moje častá chyba. Zpravidla jsem měl více než jedno rande za týden, takže 4-5 za měsíc. Velice rychle jsem zapomínal, co mi která slečna řekla, kolik má kdo bratrů/sester, co dělají rodiče atd. Pak to musíte složitě znova zjišťovat, v horším případě přiznat barvu a zeptat se znova. Zkuste to zařídit tak, aby první rande byl spíše nezávazný, příjemný rozhovor (ne pohovor!!!), ze kterého si nebudete muset dělat zápisky. Považuji většinu rádců pro první rande za špatné, protože Vám doporučují konverzovat na téma: „Tvoje nejoblíbenější…“ Pokud máte výbornou paměť, proč ne, pokud ne, stylizujte první rande jinak. Vhodná témata jsou: Cokoliv, co Vás baví, nevadí Vám se o tom bavit opakovaně a není to v konfliktu s následujícími dvěma radami. Já osobně často vyzvídám okolo plánů do budoucnosti. Poznám tak, jestli je daná slečna cílevědomá a jestli jsou dané cíle v souladu s mými.

Rada č. 11: 5 minut stačí, drahoušku

Nikdy o ničem nemluvte déle než 5 minut v kuse, pokud k tomu nemá vztah i Váš protějšek. Zkuste najít u protější strany zajímavé koníčky a trochu je rozvést, opět v rámci 5 minut, aby nezůstalo jenom u jednoho. Nesnažte se najít témata, s nimiž rande přežijete (viz poslední rada). Na rande jste proto, abyste se seznámili s někým zajímavým, ne kvůli tomu, abyste ztráceli čas nebo byli zbytečně frustrováni z toho, kdy tohle rande skončí (opět viz moje poslední rada). Cílem by mělo být to, aby se Váš protějšek uvolnil, případně souhlasil s dalším rande, pokud budete mít sami zájem.

Rada č. 12: Zakázaná konverzační témata pro první rande

Bývalé/současné/budoucí partnerky, rozvod/y, rozchod/y, majetkové přiznání, detailní pitvání rodiny, nové vstřikování motoru Vašeho auta, to, že je vám 30 a stále bydlíte s rodiči, podoba oné dívky či ženy s Vaší matkou, piercing na intimních místech, politika, náboženství, kvalita a složení Vaší stolice, to, že doma máte stolní hru Kámasútry a chcete si jít zahrát, sex obecně, krkání, to, že jste přeborník v kryglingu a gaučinku, atd. Nikdy se neptejte na nic z výše uvedeného! Pokud s libovolným výše uvedeným tématem začne Váš protějšek, pečlivě naslouchejte, hledejte signály a věci proč (ne)jít na druhé rande.

Rada č. 13: Deodorant, kartáček, žvýkačky a ústní voda

Je třeba něco dodávat? Snad možná, že by to mohl být každodenní rituál českých mužů, nejenom když se jde na rande. O tom, že si máte ostříhat/vyčistit nehty, oholit a umýt si vlasy se snad nemá cenu ani zmiňovat.

Rada č. 14: Jméno je taky důležité

Chlapci, vžijte se do situace, kdy jste na rande a uprostřed rozhovoru se ona vyvolená zeptá: „Jak se to vlastně jmenuješ?“ Dobře, dámě se do ještě prominout, ale muž je touto chybou odepsaný. V praxi se občas může stát, že jméno dotyčné můžete zapomenout nebo si prostě nejste jistí (to máte z toho, že to rozjíždíte na více stran). A jak z toho ven? Jednoduše. Jakmile uvidíte dotyčnou, vytaste pravici a řekněte: „Ahoj, já jsem…“ Většinou se dočkáte odpovědi se jménem. Jestli ne, máte o zábavné rande postaráno.

Rada č. 15: Divadlo ideální volba pro druhé rande

Do divadla se na rande moc nechodí (budete originální), je tam prostor konverzaci, v porovnání s kinem to může být i levnější. Téma hry, postavy, výkon herců, originál nebo jiné nastudovaní téže hry jsou ideální témata pro konverzaci. Je to taky skvělá možnost vidět onu dotyčnou, jak vypadá ve večerních šatech, jak se umí nalíčit atd. To jsou cenné informace, které dobré vědět třeba před prvním firemním večírkem. Naopak, můžete sami zapůsobit sakem a znalostmi Guth-Jarkovského. Kdy chcete být „casual“ vyberte vhodné divadlo a hru. Ideální představení pro tento případ je cyklus Listování v Redutě nebo HaDivadle.

Rada č. 16: Kdo zve, ten i platí

Pokud nemáte na útratu, tak a) nezvěte nikam do podniku b) nechoďte na rande vůbec. Vždy buďte připraveni zaplatit za oba. Berte to jako výchozí variantu. V praxi se mi osvědčil postup:
Já: Budu muset už jít. Zaplatím za nás za oba, pokud s tím souhlasíš.
Ona: Souhlasím. -> Není co řešit.
Ona: Nesouhlasím. -> Není co řešit. Na příští rande kupte lístky do divadla, ale když tak navrhněte, že může zaplatit občerstvení během nebo představení, aby bylo emancipaci učiněno za dost.

Rada č. 17: Promiň, už musím jít

Pokud konverzace vázne, pokud se Vám něco nezdá, pokud máte pocit, že je to ztráta času, nebuďte srab, poděkujte, zaplaťte a odejděte. Vhodná věta: „Promiň, už musím jít.“ Odhadněte cenu útraty (berte v potaz předchozí radu), zaokrouhlete ji nahoru na celé stokoruny, slušně nechte peníze na stole a s grácií odejděte. Tohle bylo něco, co jsem se hodně dlouho učil a kéž bych to uměl mnohem dříve.

Takže vzhůru do lesa, pánové!

Reklamy

KUTlime se představuje:

Jsem snílek, chorobný workoholik, detailista, flákač, publicista, hráč, buřič, závislák na produktivismu, technologiích a návratu zpět na strom. Extrovertní samotář, cholerik, kterému pořád v testech vychází sangvinik. Bývalý fotograf, budoucí cestovatel, současný amatérský terapeut. Věčný geek a kritik, nerozpoznatelný bodybuilder a mnoho dalšího. Kontroverze a renesance sama Mám mozek a nebojím se ho používat. Mám mnoho vlastností, které mne činí na první i druhý pohled nesnesitelným člověkem, za to ceněným spolupracovníkem. Seznámení se mnou pouze na vlastní nebezpečí. 8-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Lidé, společnost atp. se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Jak na první rande aneb věda mýtů zbavená

  1. Pingback: O vědě a výzkumu, o PhD a taky trochu o seznamkách | My space, my world.

  2. Pingback: Co blog vzal a co blog dal… | My space, my world.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s