Absurdistán jménem ČR aneb krádež mobilu není „závažný trestný čin“

Dneska se mi objevil zajímavý článek v RSS čtečce. Cituji úryvek:

Krádež mobilu není „závažný trestný čin“

Doby, kdy byla policie ochotná ukradený mobil podle čísla IMEI lokalizovat a lapkovi zabavit, jsou dávno pryč. Podle vrchní komisařky Dagmar Bednarčíkové z policejního prezidia této možnosti ve větší míře nevyužívala nikdy. „Získávání provozních a lokalizačních údajů nikdy nebylo primárně určeno k vyhledávání odcizených mobilních telefonů a jejich použití k tomuto účelu bylo zcela výjimečné. Důvodem je zejména skutečnost, že získávání provozních a lokalizačních údajů je značným zásahem do práv dotčených osob, který vzhledem k ceně odcizeného telefonu není adekvátní způsobené škodě,“ vysvětluje. Dotčenou osobou, jejíž práva by mohla být porušena je tu zřejmě zloděj. Nový zákon, účinný od začátku října, tomu udělal přítrž definitivně. Když necháme stranou hrozby terorismu a vaše pohřešování, může si policie provozní a lokalizační údaje už od operátorů vyžádat výhradně v rámci trestního řízení vedeného pro trestný čin s horní hranicí sazby nejméně tři roky. „Což může být odcizení mobilního telefonu jen za opravdu mimořádných okolností,“ dodává vrchní komisařka. Abychom si to představili v praxi: lupič by vás musel okrást a ještě vám třeba způsobit vážnější ublížení na zdraví.

Země, která chrání práva zlodějů? Je potřeba lepší důkaz, že ČR není místo pro život, než tento? Napadá mne snad jediný komentář:
Děkuji, radši odejdu sám.
V mém případě tedy „Děkuji, už se nevrátím!“

Reklamy

KUTlime se představuje:

Jsem snílek, chorobný workoholik, detailista, flákač, publicista, hráč, buřič, závislák na produktivismu, technologiích a návratu zpět na strom. Extrovertní samotář, cholerik, kterému pořád v testech vychází sangvinik. Bývalý fotograf, budoucí cestovatel, současný amatérský terapeut. Věčný geek a kritik, nerozpoznatelný bodybuilder a mnoho dalšího. Kontroverze a renesance sama Mám mozek a nebojím se ho používat. Mám mnoho vlastností, které mne činí na první i druhý pohled nesnesitelným člověkem, za to ceněným spolupracovníkem. Seznámení se mnou pouze na vlastní nebezpečí. 8-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Lidé, společnost atp., Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s