Rok ve vlastním (domově)

Je to rok, co jsem se nastěhoval do vlastního. Uplynul jako voda. Jako šmouha krajiny z ECečka. Jako jediné pozitivum vidím to, že snad i těch dalších 24 let splácení hypotéky bude taky tak rychle utíkat.

Stále zatím nemám všude světla, nábytek a plánovanou výzdobu. Největší změna, která se za poslední dobu stala, byla koupě křesel na balkón.

Zvláštní je, že se mne předevčírem paní Colombová zeptala, zcela nezávisle na tomto ročním výročí, jestli bych se někdy přestěhoval. Bez dlouhého váhání jsem odpověděl, že ano. Až dnes jsem si vlastně uvědomil proč. Brno je dobré místo pro život. Máte se kam projít, co navštívit, kde nakoupit. Na druhou stranu jsou tu části, na kterých jde vidět, že se Brno jen tak někam nepohne. Je už příliš velké. Moc lidí, moc protichůdných zájmů. Je to přesně to, o čem hovoří Adam Gebrian v tomto TED Talku, viz níže.

Bude trvat desítky let, než zmizí staré, opuštěné a posprejované budovy a na jejich místě vyroste něco zajímavého, co bude stát za to navštívit. V příštích letech se tak každý, kdo přijíždí a odjíždí z Brna vlakem, bude muset na tyto budovy koukat. A mně se nechce čekat. Radši bych žil v živějším městě, pokud možno bez reklam a obřích billboardů.

Takže kdo ví, jestli to loňské jubilejní 20. stěhování, bylo to poslední. 🙂

Reklamy

KUTlime se představuje:

Jsem snílek, chorobný workoholik, detailista, flákač, publicista, hráč, buřič, závislák na produktivismu, technologiích a návratu zpět na strom. Extrovertní samotář, cholerik, kterému pořád v testech vychází sangvinik. Bývalý fotograf, budoucí cestovatel, současný amatérský terapeut. Věčný geek a kritik, nerozpoznatelný bodybuilder a mnoho dalšího. Kontroverze a renesance sama Mám mozek a nebojím se ho používat. Mám mnoho vlastností, které mne činí na první i druhý pohled nesnesitelným člověkem, za to ceněným spolupracovníkem. Seznámení se mnou pouze na vlastní nebezpečí. 8-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Každodenní život, Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Rok ve vlastním (domově)

  1. Sedmi napsal:

    Naprosto chápu 🙂

  2. Pingback: 2015 – The end | My space, my world.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s