Recenze: Regulace intimity

O tomhle představení se bude ještě dlouho mluvit. Tak končí trailer k představení studentů 4. ročníku DAMU pod názvem Regulace intimity. Mohu jenom souhlasit.

Zcela náhodou jsem si před pár dny říkal, že jak česká divadelní scéna (nebo její marketing) polarizována. Klasika vedle klasiky, 10. nastudování divadelní klasiky XX, 12. muzikál z pera YY. Originalitu aby jeden pohledal. A přeci je to tak jednoduché…

Vezměte tucet životem frustrovaných studentů DAMU, postavte je před publikum a položte jim jednoduché otázky:

Co miluješ?
Co Tě dojímá?
Co Tě mrzí?
V co doufáš?
Čeho se bojíš?
Za co se stydíš?
Co Tě sere?

Pak stačí sledovat, co se bude dít.

Nejprve přijde smích, pak obdiv a údiv. Přijdou myšlenky a vzpomínky. Vzpomínky minulost, na blízké i daleké. Uvidíte boj s tancem, baletem, zpěvem, nahotou, poštěváčkem a vyprávěním vtipů. Uvidíte a uslyšíte různé názory od různých pohlaví s různou orientací. Pestré zrcadlo dnešní všední reality.

Ač tento koncept není zase tak nový, výkony herců nejsou dokonalé, jako celek to dává hluboký smysl. Troufám si tvrdit, že to každému divákovi šrotovalo v hlavě jako už dlouho ne. Nevím, jaký cíl si kladli tvůrci Regulace intimity. Možná nás chtěli pobavit nebo ukázat, jak malicherné jsou některé naše úvahy. Nebo si chtěli jenom postěžovat.

Dlouho se potýkám s názorem, že by si člověk neměl pořád na něco stěžovat. Tak jenom pasivně dávám najevo, co se mi nelíbí. Díky tomu jsem úplně zapomněl, kolik věcí mne sere a jak skvělý pocit je, když to řeknete nahlas nebo jenom napíšete.

Proto i já tu a tam budu zde, na blogu, regulovat intimitu. Je to neskutečně osvobozující pocit.

*****

Kdo včera v brněnské Industře nereguloval intimitu, prohloupil. Slovy mého dobrého kamaráda: Hodně, hodně dobré, možná to vůbec nejlepší představení, co jsem viděl.

Reklamy

KUTlime se představuje:

Jsem snílek, chorobný workoholik, detailista, flákač, publicista, hráč, buřič, závislák na produktivismu, technologiích a návratu zpět na strom. Extrovertní samotář, cholerik, kterému pořád v testech vychází sangvinik. Bývalý fotograf, budoucí cestovatel, současný amatérský terapeut. Věčný geek a kritik, nerozpoznatelný bodybuilder a mnoho dalšího. Kontroverze a renesance sama Mám mozek a nebojím se ho používat. Mám mnoho vlastností, které mne činí na první i druhý pohled nesnesitelným člověkem, za to ceněným spolupracovníkem. Seznámení se mnou pouze na vlastní nebezpečí. 8-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Recenze: Regulace intimity

  1. jolana88 napsal:

    … na blogu regulovat – dobrý. V realitě – lepší 🙂 PS: na druhou stranu – Umět správně pojmenovat, co koho štve – by měl být první krok ke změně (ano, vím, že to tak není – ale hezky se mi o tom sní 😀 )

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s