Dopis z minulosti: 30. narozeniny

Milý KUTlime,
gratuluji Ti k Tvým 30. narozeninám. Necelé 3 roky uběhly jako voda, viď? Když Ti zrovna píšu, je Ti 27 let a jsi uvězněný v Koreji. Sedíš za svým stolem v kanceláři a dostatku času píšeš tento dopis. Přemýšlíš co se životem. PhD se sice nevyvíjí podle Tvých představ, ale stále nemáš plán, co po škole. Všechny mé a dost možná i Tvé klíčové okamžiky byly spíše otázkou náhody, než hlubšího plánu. Více než kdy jindy si uvědomuješ, že život je pomíjivá záležitost. Čas, který nám byl nadělen je jenom kapka v moři. Nechci Ti říci, aby ses vzpamatoval a dal na život váguse. Právě naopak. Vzpomeň si, že tady sis uvědomil, že v životě chtě nechtě procházíme určitými fázemi, které s sebou nesou určitě klíčové momenty. Co bys tedy měl do 30 stihnout? Vezmeme to popořadě.

V prvé řadě musíš dodělat to PhD. Je Tvůj „sen“ a tak trochu koule u nohy. Je sice jen malá šance, že se tomu budeš věnovat i potom, ale nikdy nevíš. Co my víme, třeba půjdeš do té Ostravy. V ČR je opravdu jenom jedna firma, která by Tě mohla zaměstnat a Ty to víš. I ty byty jsou v Ostravě levnější, což je další věc, kterou musíš vyřešit – domov.

Už budeš dost starý na to, abys měl nějaký ten vlastní domov. Třeba i skromný. Vím, že je tady stále ve hře myšlenka věnovat se námořní plavbě, ale dávám tomu malou šanci. Nemusíš přímo stavět dům, stačí, když si něco koupíš. A doufám, že budeš mít za co. Do teď jsem se snažil, co se dalo a doufám, že i Ty.

Nezapomeň, že život není závod na 100 m. Je to spíše ultramaraton. Nezapomeň se radovat, i kdyby to měly být maličkosti. Nebuď ten otrávený bručoun, kterého nikdo nechápe. Buď příjemný a milý „mladík“, se kterým bys sám rád trávil čas.

Také by sis měl už udělat jasno ve vztazích. Neříkám, že by sis měl zrovna najít někoho, s kým strávíš zbytek života, stačí, když stihneš to, co je napsáno výše – udělat si jasno v sobě, co chceš a koho chceš. Pokud s někým budeš, tak budeš mít štěstí. To a mnoho dalšího Ti přeji na Tvé další životní pouti. Neboj, nejpozději za 10 let o mně zase uslyšíš.

KUTlime

Laboratoře Dong Chong, Korea

Prosinec 2012

Reklamy

KUTlime se představuje:

Jsem snílek, chorobný workoholik, detailista, flákač, publicista, hráč, buřič, závislák na produktivismu, technologiích a návratu zpět na strom. Extrovertní samotář, cholerik, kterému pořád v testech vychází sangvinik. Bývalý fotograf, budoucí cestovatel, současný amatérský terapeut. Věčný geek a kritik, nerozpoznatelný bodybuilder a mnoho dalšího. Kontroverze a renesance sama Mám mozek a nebojím se ho používat. Mám mnoho vlastností, které mne činí na první i druhý pohled nesnesitelným člověkem, za to ceněným spolupracovníkem. Seznámení se mnou pouze na vlastní nebezpečí. 8-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Bucket list, Každodenní život, Oznámení, Pocity (vržené na papír). Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Dopis z minulosti: 30. narozeniny

  1. Sedmi napsal:

    To je hezký nápad 🙂

  2. Pingback: The bucket list aneb předtím, než natáhnu bačkory… (Aktualizováno 1. 7. 2016) | My space, my world.

  3. Pingback: Trocha kritiky nikdy neuškodí… | My space, my world.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s