Recenze: Poslední chlap na zemi 1. série

Představte si, že jste malé dítě, které na noc zavřeli do obřího hračkářství. Co byste všechno dělali? Trnuli byste strachy nebo byste si to náležitě užili. Už se vám něco podobného stalo? Mně ano a poměrně nedávno. Více neprozradím, protože by to mohl být na nějakou dobu můj poslední článek, protože jsem si to náležitě užil. Možná právě kvůli tomu jsem zcela přeskočil dlouhou frontu, co chci nebo bych měl vidět a vrhl se na 1. sérii Posledního chlapa na Zemi.

Pokud jste se nepodívali na výše vložený trailer, tak vězte, že následuje malý
<spoiler alert>.

Tvůrcem seriálu je americký komik Will Forte, který hraje i hlavní roli Phila. Seriál je natáčen pod hlavičkou Foxe a aktuálně je v polovině 2. série. Jedna epizoda má 20 min.

Píše se současnost. Zemi zachvátí nelítostný virus, který zabije všechny obyvatele Země, kromě Phila Morrise. Phil není zrovna skaut a jeho život se scvrknut na objížďku spojených států, aby zjistil, že je poslední muž na světě. A tak se usadí ve svém rodném městě, v místě naprosto nevhodném pro dlouhodobé žití posledního člověka na zemi.

Z čiré samoty začne Phil likvidovat nekonečné zásoby alkoholu, bránit se trudomyslnosti pečlivou dekorací svého (zabraného) domu Rembrantem, Monetem a jinými velikány. Své tužby po ženě ukájí intenzivní masturbací a zajídá to nachos.

Průměrnému diváku však musí být jasné, že jenom s orgiemi na téma: „Co bych mohl dělat, kdyby byl ožrala z donucení a mohl si dělat cokoliv.“ by tvůrci dlouho nevystačili. Ještě než si stačíte Phila zamilovat pro jeho nápaditost v kreacích na zpestření dlouhé chvíle, promění se pod vlivem okolností z úsměvného trosečníka uprostřed pouště, v trapného debila, u kterého si mnohokrát řeknete, to není možné a přitom takové debily znáte aspoň dva.

Scénář je čitelný jak krajkové kalhotky v napjatých elasťácích, ale i tak tvůrci dokážou překvapit. Philova tužba je brzy vyslyšena a věta: Nespal bych s Tebou ani kdybys byla poslední žena na světě, nabere zcela nový význam.

A tím celé sranda teprve začíná. Poslední chlap na Zemi servíruje lehký, nenáročný humor, který vás provede od jednoho dílu k druhému. Mnoho komedií se kvůli honbě za pobavením diváka, uchyluje ke zbytečně přízemnímu a vlezlému humoru s častým použitím fekálií. Poslední chlap na Zemi však nikoliv. Právě naopak, dokáže přinést nový úhel pohledu a nové pobavení na tisíckrát řešené téma vztahů, které mají dynamiku 3. kosmické v porovnání např. s Big Bang Theory. Dvacetiminutová délka jednoho dílu tomu jenom prospívá.

</spoiler alert>.

Ano, je mi jasné, že to brzy půjde do kopru. Předpokládám úplně stejný osud jako Californication, ale 1. série Posledního chlapa na zemi je to nejlepší, co jsem od Foxu na poli komedie za posledních pár let viděl. Možná je to láska na první epizodu, možná je to až příliš moc paralel mého a Philova života. Kdo ví…

Lehký a nenáročný humor, spousta trapných momentů, u kterých budete odvracet hlavu a hlavně se bavit.

*****

Reklamy

KUTlime se představuje:

Jsem snílek, chorobný workoholik, detailista, flákač, publicista, hráč, buřič, závislák na produktivismu, technologiích a návratu zpět na strom. Extrovertní samotář, cholerik, kterému pořád v testech vychází sangvinik. Bývalý fotograf, budoucí cestovatel, současný amatérský terapeut. Věčný geek a kritik, nerozpoznatelný bodybuilder a mnoho dalšího. Kontroverze a renesance sama Mám mozek a nebojím se ho používat. Mám mnoho vlastností, které mne činí na první i druhý pohled nesnesitelným člověkem, za to ceněným spolupracovníkem. Seznámení se mnou pouze na vlastní nebezpečí. 8-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Recenze: Poslední chlap na zemi 1. série

  1. Leni napsal:

    Na seriál asi kouknu, délka 20 minut je pro mě přímo ideální, protože na víc nemám čas a nějaký takový zrovna hledám. 🙂
    Ale nejvíc by mě stejně zajímalo, co se ti stalo. 😀

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s