Cestopis: Ukrajina – cesta: To bude dlouhý

Příprava na cestu mi zabrala asi 15 min. Aktualizace operačního systému v mobilu se Samsungu opět nepovedla a vybila se polovina baterky ještě, než jsme vyjeli z Brna.
Všechnu svou vodu jsem vypil ještě než jsme přejeli hranice do Polska.
Na první zastávce v Polsku jsem si uvědomil, že jsem malinko podcenil oblečení a obuv. Sandály nebyly asi dobrá volba.

Těsně před přejezdem hranic s Ukrajinou jsem si uvědomil, že se mi vymazaly jediné mapy v mobilu a nemám ponětí, kde jsme.
Během 2,5 hodiny čekání ve frontě na pasovou a celní kontrolu jsem měl dost času zjistit kde vlstně jsme (na hraničním přechodu) + zničit alternátor u jednoho ze 3 aut + opravit dotyčný alternátor s pomocí lepící pásky. Z toho, že z motoru teče olej čůrkem si nic neděláme, to jsou drobnosti.
Jestli jsou stejně pamalí i na východní hranici, tak se nedivím ruské armádě, že neobtěžuje s čekáním. Taky by mě nebavilo čekat v dlouhé frontě a proclívat všechny ty tanky.
Budoucí Rusko, tedy vlastně stále ještě Ukrajina je plná potulných psů, velkých nápisů a pomníků. Běžné zastávky autobusu tady vypadají jako menší hrobky papalášů. A vůbec, je to tady více komunistické než Čína.

Reklamy

KUTlime se představuje:

Jsem snílek, chorobný workoholik, detailista, flákač, publicista, hráč, buřič, závislák na produktivismu, technologiích a návratu zpět na strom. Extrovertní samotář, cholerik, kterému pořád v testech vychází sangvinik. Bývalý fotograf, budoucí cestovatel, současný amatérský terapeut. Věčný geek a kritik, nerozpoznatelný bodybuilder a mnoho dalšího. Kontroverze a renesance sama Mám mozek a nebojím se ho používat. Mám mnoho vlastností, které mne činí na první i druhý pohled nesnesitelným člověkem, za to ceněným spolupracovníkem. Seznámení se mnou pouze na vlastní nebezpečí. 8-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s