Návod pro ženy: Kde a jak najít pořádného chlapa

Milé dámy, dnes je konečně ten den, kdy dostojím svému slibu a poradím Vám, jak a kde najít pořádného chlapa. Zbouráme nějaké mýty, otřeme se o nějaké klišé a nasereme trochu feministky. Pohodlně se usaďte, pusťte si nějakou příjemnou muziku (mé doporučení níže) a jdeme lovit!

Jak to vše začalo? Jakási Simona (Goborová) Laňková si na svém xichtbook profilu postěžovala, kde najít muže. Simona použila poněkud barvitější popis, ale o tom to dnes není.

SimonaHozenou rukavici zvedla autorka blogu Nočník neohrožené ženy na svém profilu Nočník neohrožené ženy a nabídla svůj ryze ženský pohled na věc.

Celý hype vtipně shrnula Bohyně na svém (pro ženy i muže) must-read blogu: http://dvetricitky.cz/kde-najit-normalniho-chlapa-komentar-ktery-ovladl-internet/

Já si nyní dovolím doplnit mužský pohled na věc, volně navážu na jeden svůj starší článek – O lásce, seznamování a pohledu muže, šovinisty, který patří dlouhodobě mezi jeden z nejčtenějších a rozhodně s největší emailovou odezvou. Začneme s tím, kam jsem se já, muž-šovinista, za tři roky posunul.

Je mi už třicet, žiji sám, umím se o sebe postarat, mám titul před i za jménem, procestoval jsem (zatím) 18 zemí na 3 kontinentech, hlady neumírám, ale jenom jedna práce mi (zatím) na život nestačí. Umím žonglovat se třemi míčky, včetně mill mess. Pokud zrovna nemám rýmičku (nebo ebolu), tak mým hlavním koníčkem je sport všeho druhu, ročně čtu 20-30 knížek, troufnu si tvrdit, že na Gaussově křivce rozložení inteligence v populaci ležím napravo od středové čáry. Vím, jak se používá šroubovák a jak vyměnit silikon okolo kuchyňské linky. Mým vzorem Nick Slaughter, Michal Kašpárek a Václav Havel. Zdravě pochybuji o nemožném a mé životní heslo je: Je to jenom život, stejně z něho nevyvázneme živí. Můj pták má více než 5 cm. K pornografii mám stejný vztah, jako ke koukání na sport v televizi – než na to blbě koukat, to ho radši půjdu dělat, o vzrušení se mi starají mé dvě stalkerky, Denisa a Slavěna.

Ale také mám nízkou toleranci k lidské blbosti, autoritám a zákazům. Věčně poučuji ostatní, lpím na detailech a jsem ryzí pragmatik.

Za poslední 3 měsíce mi 5 žen ve věku od 18 do cca 40 let řeklo, že jsem ten nejlepší kluk/muž/milenec, co potkaly/mají ve svém okolí. Osobně si o sobě nemyslím, že bych byl kdo ví co. To opravdu ne. Bohužel, mezi slepými, jednooký král. Jinými slovy, jsem si dobře vědom své ceny na sňatkovém trhu. Do chomoutu ani vztahu se neženu. Nevýhody pro mne stále převažují.

Pojďme ale k meritu věci. Pro potřeby článku musíme nalézt nějaký prototyp muže, který nám bude udávat rytmus. Budu to tedy já a dva mí dobří kamarádi a jeden známý. Troufnu si o nás říci, že zapadáme do šablony „dobrého zboží na sňatkovém trhu“ a budu naše názory průměrovat.

Podívejme se na Simonu… Krátce jsem si prolustroval její xichtbookový profil a svůj pocit jsem se snažil vystihnout tímto obrázkem:

Simona LaňkováNavíc je to žena plná i hlubockých myšlenek, jako např. tato:

2016-03-01_170134Nastává ta těžká otázka – Proč se na Simonu lepí jenom sexuchtiví a/nebo podlézaví a/nebo pouze-ahoj-schopní kluci?

Hmm… To bude vážně oříšek rozluštit tuhle záhadu. Musím někde vyhrabat vizitku na Colomba. Nebo na někoho z CSI nebo co teď v televizi frčí.

A teď zcela vážně… Milé slečny, když si budete na profil strkat svoje prsa v zrcadle, prolomit dno Mariánského příkopu soudnosti svým duckfacem, nevíte, že věta začíná velkým písmenem, odvolávat se na slušné chování a o dvě profilovky dále mít vztyčený prostředníček se svým obličejem, nedivte se, že o vás slušný chlap nezavadí. Každý příčetný člověk, muž či žena, se od takových lidí, tj. vás, drží na půl Polska daleko.

Toť pro rady blbky, teď pro ty z vás, co máte v hlavě více než seno a rtěnku s řasenkou.

Jak poznat, že je něco špatně:

 • Když si říkáte, že všichni muži jsou stejní.
 • Když toužíte po muži, ale zároveň vám trvá se 2 měsíce domluvit na 1. schůzce.
 • Když vás potká Váš bývalý po roce a konstatuje, že se u vás nic nezměnilo. V tu chvíli je něco velice špatně.

Je třeba nějaký komentář? Dobrá…

Mám pro vás novinku – muži ani ženy nejsou stejní. Ani vzájemně, ani mezi sebou. Ano, existují jisté podobnosti mezi lidmi, zvláště pokud se posouváte na Gaussově křivce ke středu, viz šedá zóna níže.

iq-gaussova-krivkaV šedé zóně se opravdu vyskytují omezeny počet vzorců lidského chování, ale 12 (rozumějte znamení) jich opravdu není.

Čím se posouváme dále od středu, za hranici šedé zóny doprava, pestrost osobností se zvyšuje (inteligentní, zvídaví lidé s rozhledem a nadhledem), ale jenom do chvíle, než vysoké IQ rozdrtí EQ (emoční inteligenci). Tam už byste asi lovit neměly, pokud nejste samy v této zóně a v tom případě budete i dostatečně chytré na to, abyste si životního partnera našly samy.

Pokud jste dospěly k názoru, že všichni chlapi, které potkáváte, jsou stejní, špatná zpráva – chyba je ve vás. Opakujete stále stejný vzorec chování, který vede ke stále stejnému typu muže. Musíte něco změnit. Mé rady viz níže.

Na seznamování (a nářky nad mizernými výsledky) byste měli taktéž zapomenout ve chvíli, kdy potkáte zajímavého muže nebo jenom muže, co o vás projeví zájem a vám trvá nekonečně dlouho se potkat. Má poměrně čerstvá zkušenost – v prosinci minulého roku jsem se na jedné párty seznámil se slečnou, která mne zaujala. Když jsem pro ni pekl pizzu, slyšel jsem, jak si mému známému a hostiteli večírku postěžovala, že nemůže najít žádného slušného chlapa. To byla voda na můj mlýn a rozhodl jsem se jít s kůží na trh.

To bylo před cca před 11 týdny. Od té doby jsme to dotáhli na to, že jsme se jednou náhodou potkali, 3krát odložili naše setkání (hádejte kvůli komu) a zatím čekám, co bude. Za tu dobu jsem potkal tři jiné ženy, které když už nic, tak projevují hmatatelný zájem.

Poslední bod snad nemá smysl rozvádět. Pokud by váš vysněný princ na bílém koni chtěl konzervu, zašel by si pro ni do supermarketu. Zabedněnost a lenost jsou příšerné vlastnosti. A chytrý muž to brzo pozná.

Mnohokrát jsem slyšel, že muži (i ženy) se nemají při seznamování bavit o svých bývalých, sexu, mít sex na 1. rande, vyhýbat se citlivým tématům jako je rodičovství, aktuální majetková situace nebo náboženství. Upřímně? To jsou jenom žvásty a tradované klišé. Ty pravé důvody, které vám zavírají dveře, jsou jiné.

Čemu se tedy vyhnout?

 • Paušalizace
 • Nedostatek nebo absence proaktivity
 • Špatné priority
 • Uzavřenost myšlení, názorů a zážitků
 • Život ve včera a zítralandu

Jak jste asi správně pochopili, tento seznam je negací předchozího seznamu. Je stručný a jasný. Pokud budete jednotlivým mužům věnovat pozornost, stanete se (obecně) proaktivní, určíte si správně priority a budete cílevědomé, mít pestré názory, které si umíte v klidu obhájit a diskutovat o nich, tak vás to posune na míle daleko před vaší konkurencí na sňatkovém trhu.

Jednoduché to ovšem není. To netvrdím, ale jak říkal JFK:

We choose to go to the moon. We choose to go to the moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard, because that goal will serve to organize and measure the best of our energies and skills, because that challenge is one that we are willing to accept, one we are unwilling to postpone, and one which we intend to win, and the others, too.

V překladu pro vás – když se nechcete snažit kvůli nalezení životního partnera, tak kvůli čemu vlastně? Kvůli dítěti? A s kým ho budete mít, hmm?

Kde najít pořádného chlapa

 • Přednášky
 • Kvízy
 • Čajovny
 • Sportovní akce (jako divák)
 • Exkurze na zajímavá místa
 • Internetové seznamky

Jedna moje známá si mi stěžovala, že nemůže najít partnera. Aktivně se věnuje horolezectví, a tudíž chtěla, aby i její partner byl také horolezec, což naprosto chápu. Problém byl v tom, že i na Brno, je komunita horolezců natolik malá, že při požadavku, aby partner byl také z Brna, si vytvořila prázdnou množinu potencionálních partnerů. Ty, které už znala, ji nezaujali a Ti, kteří ji zaujali, už byli v partnerském vztahu. Nakonec to vyřešila tak, že komunitu rozšířila svým princem zvenčí. Trvalo to 3 roky, 4 pokusy a hodně trpělivosti. Ale je spokojená.

Jinými slovy,… Když chcete ulovit lišku, musíte myslet jako liška. Pořádný chlap vám nepůjde na zahulenou diskotéku, protože tuto kratochvíli přenechává mladší generaci, která má ještě maminku, která vypere, pověsí, vyžehlí a uloží do skříně všechno kouřem páchnoucí oblečení. Pořádný chlap přeci není mamánek, ale taky ho nebaví prát pokaždé, když jde ven.

V této chvíli musím říci, že výčet, který je v seznamu výše, je dosti ovlivněn skupinou, v jaké se pohybuji. I přesto si myslím, že přednášky všeho druhu jsou ty nejlepší místa, kde se s někým seznámit (a to z obou stran). Otvírák je jasný – téma přednášky, viz dále. Přednášky to mohou být o čemkoliv (zajímavém). Dobrovolná účast svědčí o zajímavém charakteru. V Brně mohu doporučit Moravskou zemskou knihovnu, Café Práh, Industru a dobré místo je také kavárna ve Scale, kde se při přednáškách vyskytují zajímaví lidé. Pokud hledáte muže s hlavou trochu v oblacích, mohu doporučit zajít tu a tam i na Hvězdárnu Brno. Jestli si říkáte, ale proč byste proboha měli chodit na takové místo, tak vám nedošel význam bodu:  „Uzavřenost myšlení, názorů a zážitků.“

V ČR jsou aktuálně populární kvízy. Je tam hodně lidí, selekci neprodejného zboží za vás udělají členové týmů. Když budete chodit pravidelně, máte pravidelnou šanci ho pozorovat nejrůznějších situacích (co dělá, když prohrává/vyhrává, chodí tam sám/s někým) a můžete vystihnout ideální chvíli na útok. Pokud je dotyčný v týmu, co třeba těsně teď prohrál s vaším týmem, pozvěte jej i ostatní členy ke společnému stolu. O konverzaci určitě nebude nouze. Můžete začít tím, že řeknete otázky, které jste věděly, ale ostatní vás přehlasovali a ztratili jste bod.

Velice zajímavý způsob jak se seznámit s pořádným chlapem jsou i sportovní akce. Pokud stojí/sedí vedle vás nebo poblíž, fandí stejnému týmu, polijte ho něčím. Chvíli se omlouvejte a provinilým výrazem se bavte o zápase, který sledujete. Jeden můj známý mi vyprávěl, jak se seznámil se svou partnerkou na LOH v Londýně, kdy oba dva byli součástí zájezdu fanoušků. V průběhu her se potkávali na různých sportovních akcích, pak ve skupinkách chodili i do města. Cizí prostředí stmelilo jednotlivce dohromady a výsledek byl, že si v autobuse na zpáteční cestě dali první pusu.

Zajímavou možností jsou bazény s vířivkou, kde zakotvíte vedle dotyčného, vodní spa, kde je obdobná možnost nebo i sportovní závody. Rafinovanou možností je i web Spoluhráči.cz, kde si můžete vytipovat člověka podle místa, věku, sportu, zcela nenásilně se s ním seznámit a po hře si jít sednout na drink.

Jestli vám to přijde příliš sportovní, tak vězte, že většina pořádných chlapů línou ženu nehledá. Sport je jim vlastní a co lepšího může být, než sportovat se svou přítelkyní. Dvě mouchy jednou ranou.

Nicméně, jsou i plesy, v létě koupaliště. Princip je obdobný. Uvidíte potencionálního pořádného chlapa, chvíli ho pozorujte a pak pozvěte na parket/bar nebo na karty pro ukrácení dlouhé chvíle při opalování.

Ještě jednodušší to bude, když se vydáte na exkurzi na netypické místo, v Brně např. vila Tugendhat, kryt 10-Z a jiné. O místech/akcích se dá dozvědět především na xichtbooku. Velice dobrou příležitostí pro seznámení jsou akce typu Barcamp (odkaz sice vede na brněnský Barcamp, ale tyto akce se pořádají v každém větším městě). Vyskytují se zde opravdu zajímaví lidé. Akce většinou končí Afterparty, což snová příležitost, jak se seznámit a dostat z potencionálního nápadníka všechny informace, které potřebujete.

Pokud jste sice zkušené, životem protřelé ženy, ale které jsou stále plaché (jako třeba Fatálka), tak se obávám, že máte pouze jednu možnost a to jsou internetové seznamky. Pokud jste se nenaučily přemoci svůj strach doteď, teď už s tím asi nic nenaděláte. Chtě nebo nechtě musíte vzít za vděk internetovou seznamkou. Seznamka.cz bych zcela vyloučil, sáhl bych spíše Štěstí.cz nebo Lidé.cz. Doporučuji poslední jmenovanou. Už kvůli Android aplikaci. Pak je tu ještě Tinder.

Neberte internetovou seznamku jako nějakou prohru. Jděte s dobou. Na internet hrneme vše, co jde i to, co nejde. Je to prostě duch doby a nemá smysl se kvůli tomu vztekat nebo litovat, protože by to znamenalo jenom to, že jste nepochopily bod „Uzavřenost myšlení, názorů a zážitků“.

Z mých zkušeností s Lidé.cz, tak poměr zajímavých lidí vs. ti ostatní je 1:50. Budete se tedy muset trochu probírat. Doporučuji si sestavit rozhodovací strom. Soustavu 3-5 otázek, na které se dá odpovědět pouze Ano/Ne. Každého, kdo pohoří na určitém levelu stromu, vyškrtněte a jděte jenom po těch, kteří projdou všemi větvemi stromu. Chce to dobrou úvodní fotku, střízlivého rázu, která muže zaujme. Chvíli to potrvá, ale jde to. Paní Colombová mne také našla na Lidé.cz.

Kdybych to měl nějak shrnout, tak řeknu toto: Pokud stále potkáváte stejné muže nebo nepotkáváte žádné muže, musíte něco změnit. Záměrně traťte kontrolu nad situací. Začít chodit do jiných podniků na oběd, jezdit jinou MHD linkou z práce nebo si od kamarádky vymyslet nějakou aktivitu, na kterou s ní budeme muset jít.

Jak najít pořádného chlapa?

 • Vědět, co chcete
 • Modus operandi

Víte tedy kde, zbývá jak. Tady se opět vrátím k Simoně. Když budete pozorně číst mezi řádky u jejího povzdechu, tak si uvědomíte, že má jeden zásadní problém, který sdílí mnoho žen. Ví, co nechce, ale neví, co chce. Ano, je to tak prosté a jednoduché. Když budete hledat něco, ale nevíte co, budete to hledat opravdu dlouho. V podstatě systém pokus omyl, kdy náhodně vybraný člověk není zrovna ten princ na bílém koni. Pokud vám jde o čas, musíte si opravdu uvědomit, že je mnohem rychlejší přímo vybrat bílého prince.

Proto odpověď na otázku jak tkví pouze v tom, abyste si udělali jasnou představu v tom, co chcete. Pokud si teď hned uděláte jasno a představu zhmotníte na papír, uvidíte, že se vám bude hledat mnohem lépe. Pro úplnost dodám, že představa „někoho, kdo mne bude mít rád“ je úplný bulšit.

Ale aby to nebyl jen takový obyčejný bulšit, nabídnu pár praktických rad. Když jste na přednášce, přijďte předem, postavte se dozadu a sledujte, jestli tam není někdo, kdo upoutá vaší pozornost. Pokud je vedle něj volno, bingo. Právě tam běžte. Během čekání na začátek začněte s rozhovorem. Zeptejte se, jestli už někdy slyšel nějakou přednášku od přednášejícího, co ho přivedlo na přednášku atd. Nemusíte se bát trapných chvil. Když z toho nic nebude, tak to skončí u nezávazné konverzace před začátkem přednášky.

Ve vířivce se můžete zeptat: „Můžu mít jednu osobní otázku? Dělá vám to něco? Mně totiž nic a nevím, jestli je problém ve mně.“ Držte se toho, co už jsem napsal výše. Buďte proaktivní. Trému překonejte pomocí toho, že se dopředu připravíte postup, jak muže oslovíte, jaké otázky mu položíte. Jestli se chytne, půjde to už samo.

Výborný fígl je také ten, že se přihlásíte na nějakou xichtbookovou událost a seznamu účastníků si najdete zajímavého muže. Napíšete mu, zda by vám přednášku nenahrál, protože přednášku bohužel nestíháte. Máte hned příležitost k rozhovoru (téma přednášky, předání nahrávky, vyjádření díku pozváním na kafe).

Naopak starý fígl, který jsem poprvé slyšel od jedné slečny už na kolejích, spočíval v tom, že se necháte doprovodit. Oslovíte pohledného muže, který vás zaujal, zeptáte se ho na cestu, kam moc dobře trefíte samy a budete doufat, že má alespoň kousek stejnou cestu. Je to těžší na realizaci a musíte si dobře vybrat místo, ale muž sám bude chtít začít rozhovor, aby zkrátil trapnou chvíli ticha. Pokud víte o vhodném místě víte a chodíte tudy každý den, zkuste si zpestřit cestu z práce jedním pokusem.

Obdobně lze postupovat před/v obchodě s elektronikou. Požádáte muže, jestli by vám neporadil s výběrem nového telefonu. Pokud řekne, že není odborník, tak mu řekněte, že bude stačit, když s vámi půjde do obchodu a budete se tvářit jako kamarád nebo spolubydlící, čistě proto, aby vás prodavač neošidil. Ihned mu nabídněte tykání a cestou prohoďte pár dalších frází, v rámci vžití se do role.

Řekněte svým kolegyním o dobrodružstvích, které při takových pokusech zažíváte. Určitě přijdou s dalšími ironickými nápady, co byste mohla zkusit, které vás mohou inspirovat pro další scénáře.

Seznamování je hra. Každá hra má svá pravidla a nesmíte zapomenout, že občas je dobré pravidla porušit v zájmu atraktivity hry.

Na co se připravit?

 • Partnerka
 • Milenka
 • Samotářská setrvačnost
 • Není to ten pravý

Pořádný chlap přetlak dlouho nevydrží a taky není závislák na internetovém pornu. Proto je nutné se smířit s tím, že ve chvíli, kdy ho objevíte, má milenku. Jsou tady jistá období, kdy muž nevyhledává sex, ale to většinou nejsou vhodné chvíle na seznamování. Taktéž mu nemějte za zlé, když se vám časem přizná, že poslední sex měl den před vaším prvním rande. Je to jenom pragmatická příprava na období půstu. Pořádný muž ví, že se má soustředit na jednu ženu, tudíž milenku (a sex s ní) odstaví na vedlejší kolej, ve chvíli, kdy se probudí to toho onoho potencionálního dne, kdy půjde na první rande s tou pravou.

Partnerka je hold partnerka. Měly jste být rychlejší. Musíte se naučit to ustát s úsměvem. Vezměte si z toho ponaučení, že příště se nemáte schovávat za regál (ano, mířím na Tebe Fatálko).

Pokud muž žije nějaký čas sám, chtě nebo nechtě se to na něm podepíše. Narazíte na zvyky, které bude mít zažité hluboko pod kůží. V žádném, opakuji v žádném případě, se je nesnažte naráz měnit. Pohoříte. Uvědomte si, před čím stojíte a co nabízíte.

Na jedné straně máte samostatného muže, který má volnost. Může si dělat, co chce, kdy chce a s kým chce (a asi mu to tak i vyhovuje), na druhé straně jste vy. Když chcete muži něco vzít, v tomto případě svobodu, je nutné i něco dát a misky vah vyvážit. Respekt je výborná protiváha.

Život s vámi není jednoduchý. Čtyřikrát měsíčně se vám mění chování. Týden jste k pomilování a druhý týden se s vámi nedá vydržet. Zpravidla nedokážete pochopit jak s muži jednat a dost často narážím na hloupou představu opravdu chytrých žen, že jsou něco víc. Samozřejmě, pořádný muž je poučen o ženské cykličnosti (recenze někdy příště), ale to se neobejde bez znalosti i na vaší straně. Ano, možná jste posedlí sexem, ale to není důvod, proč nás nerespektovat.

Nepodceňujte se a neprodávejte se lacino. Nedělejte kompromisy v zásadních věcech. To je častá chyba, která se vám časem vymstí. Nemáte rády anální sex a váš partner ho zbožňuje? Jak dlouho asi bude trvat, než mu to začne chybět a poohlédne se po tom jinde, hmm?

Jinými slovy, když bohužel zjistíte, že to není ten pravý, jděte hned dál. Neztrácejte ani svůj a ani jeho čas. Každý má právo na to, aby ho miloval z celého svého srdce, tak to dotyčnému ani sobě si to neodpírejte.

Co může pomoci?

 • Rafinované maličkosti
 • Ženská vynalézavost

Jestli si říkáte, co může pomoci přesvědčit muže, aby šel do vztahu s vámi, tak tady je možnost použít svou fantazii a ryze ženský přístup. Není tomu tak dávno, kdy se ob jeden víkend dvě různé ženy stály ve stejné situaci. V noci z pátku na sobotu u mne přespaly. S oběma jsme byli ve fázi seznamování. V sobotu ráno, po ranním sexu podaly obě žádost o snídani. V lednici nic nebylo, takže jsem se vydal na nákup do blízké Billy. Jedna z dotyčných mi dala pokyn kup mi něco dobrého. Když jsem se vrátil, našel jsem dotyčnou stále v posteli s mobilem v ruce a odezva na přinesené jídlo nebyla valná. Druhou ženu jsem našel v kuchyni, kde právě nalévala čaj a v ložnici jsem našel poskládané prádlo s tím, že chtěla nějak zabavit, než přijdu a rozečítat novou knihu z mé knihovny se jí nechtělo. Hádejte, která z nich se na jistou dobu stala mou milenkou.

To nejkrásnější na tom byl fakt, že jsem si vůbec neuvědomil tu rafinovanost. Kdyby se mi sama nabídla, že to udělá, odmítl bych. Tím, že mne uvedla před hotovou věc a uvedla racionální důvod, proč to udělala, mne naprosto odzbrojila a misky vah spadly na její stranu.

Stejně tak si představte situaci – zaparkujete auto na místě, odkud se vám bude těžko couvat. Požádáte svého nápadníka, jestli by vám neukázal, jak by vycouval on. Neřeknete mu, že se bojíte vycouvat samy, ale dáte mu najevo, že si nejste jisté a chcete vidět, jak by to udělal on, tj. projevíte svůj respekt a ochotu naslouchat. To je klíč k srdci i těch největších rampouchů.


Toť vše, milé dámy. Pokud vám něco v článku chybí, dejte mi vědět do komentářů.

Příště pokusím dopsat finskou odyseu, protože další cesta už je na spadnutí. A bude to ještě něco, co tu nebylo. KUTlime bude poprvé na svou cestu vyrážet ve společnosti další osoby.

Věnováno všem ženám. #MDŽ

Reklamy

KUTlime se představuje:

Jsem snílek, chorobný workoholik, detailista, flákač, publicista, hráč, buřič, závislák na produktivismu, technologiích a návratu zpět na strom. Extrovertní samotář, cholerik, kterému pořád v testech vychází sangvinik. Bývalý fotograf, budoucí cestovatel, současný amatérský terapeut. Věčný geek a kritik, nerozpoznatelný bodybuilder a mnoho dalšího. Kontroverze a renesance sama Mám mozek a nebojím se ho používat. Mám mnoho vlastností, které mne činí na první i druhý pohled nesnesitelným člověkem, za to ceněným spolupracovníkem. Seznámení se mnou pouze na vlastní nebezpečí. 8-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Každodenní život. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

29 reakcí na Návod pro ženy: Kde a jak najít pořádného chlapa

 1. Bohyně napsal:

  Velmi zajímavý příspěvek, na který budu muset reagovat. A to ne z důvodu, že bych chtěla něco vyvracet, ale protože mě to prostě nutí konečně něco napsat, čili děkuji za dárek k MDŽ. Fatalka má z toho radost, protože jsem přestala psát. O zbytku jejích pocitů ohledně článku mám zakázáno mluvit. Boh

  • Iva napsal:

   Ojee, diky za tip 🙂 ctu a nasavam jak houba! Seznamku mam za sebou, par setkani a shrnuto: traged, traged, traged 🙂

   Skoda, ze nejsem z Brna, clovek by rekl, ze v maticce Praze to pujde snaz, ale nejde, vsude chodi holky, na akcich potkavam holky a nebo gaye… Svobodni chlapi sedi u compu :-(?(

   • KUTlime napsal:

    Tak to se možná bude líbit příští článek. 😉

   • Iva napsal:

    tak to se teda těším na rady jak ,,lovit v Praze,, panč já jsem již vyčerpala veškeré možnosti, přesně je to tak – Ti, co by se mi líbili jsou již ,,ve vztahu s,, zbytek je tragický výčet (exekuce, mega mamánek apod.) seznamka mě již natolik odradila, že na to snad už nemám nervy 🙂

   • KUTlime napsal:

    Článek bohužel nebude na téma jak lovit v Praze, ale snad bude i tak k něčemu.

 2. jolana88 napsal:

  🙂 pobavila jsem se, Díky. Něco málo „postřehů“ se najde (btw. u článku, na který odkazujete, mě pobavila slečna, která „analyzuje“, aniž by věděla, že „soukromý“ jako mladý. Holt je s „t“, „anebo“ se píše dohromady – tolik k perfekticonismu). Námět k přemýšlení – čím více se pohybujete vpravo, tím méně si na stejné straně najdete „fakt“ partnera. (Většinou jsou to svazky z rozumu – pozor – neříkám, že nefunkční, ale postaveny na „jiném“ základě). PS: vrátím se – musím uvolnit dítku komp 😉

  • KUTlime napsal:

   Na svou obhajobu – ten článek jsem psal v Koreji, myslel jsem a mluvil v angličtině (a občas v korejštině).

   • jolana88 napsal:

    Neomlouvejte se, neobhajujte se (buď to jeden pochopí – a pak není třeba, nebo nepochopí – a pak už vůbec není třeba 😉 ). Nemyslela jsem to jako „přehlídku“ chyb, jako spíš povzbuzení – Nebojte, nejste perfekcionista sám 😆

 3. John McClane napsal:

  Popravdě moc neveřím, že by dívky/ženy musely balit chlapy. Většina dam(a to i těch co toho nemají tolik co nabídnout) si může z nápadníků vybírat. V reálu jsem se s tím, že by žena lovila nesetkal a většinou slyším názory(od dívek), že balit musí muž ženu. Asi se pohybuju v jiné společnosti, bohužel 😦 😀

  • KUTlime napsal:

   To je právě strašně zažité klišé, které dopadá tak, že ženy nemají buď žádný vztah nebo jsou v nešťastném vztahu. Nicméně, co si budeme nalhávat, jelikož se muži vytvářejí převis nabídky, klišé bude žít dál.

 4. jolana88 napsal:

  Přečetla jsem v klidu – hm, bylo by to na oponenturu 😉 Jen se chci zeptat na dvě věci:
  a) všiml jste si, že Vy a Vaši známí do „běžného“ středu nezapadáte? rady jsou více než méně pro specifickou skupinu.
  b) víte, že pro „běžného, obyč“ čtenáře to může vyznít i jako zdůvodnění toho, proč jste – dosud – „volný“?

  • KUTlime napsal:

   a) Článek si neklade za cíl poradit, jak najít běžného chlapa.
   b) Zmínka tam je, ale ten dealbreaker je jiný – dokud jsem v bludném kolečku několika zaměstnání, tak nemám nárok. Nemá smysl stále dokola opakovat stejnou chybu.
   V článku jsem chtěl vystihnout pouze to, že ten pořádný chlap se do chomoutu nežene, umí si počkat a nechce být s někým jenom kvůli tomu, aby s někým byl.

   • jolana88 napsal:

    😆 touché. Mě ale opravdu zajímalo jen, zda jste si své „odlišnosti“ a možné „vyznění“ všimnul – nic víc, nic míň, bez postranních úmyslů. PS: Doufám, že jsem se Vás nějak nedotkla (stává se mi často, chyba je na mé straně, vím).

   • KUTlime napsal:

    Popravdě, vůbec se mne to nedotklo. Nějak ani nevidím co by se mne mělo dotknout.
    Až si vyřeším pracovní povinnosti, stejně se do vztahu nepoženu. To jsem se snažil předat i v článku – svobodný mládenec, vědom si své odlišnosti od běžné masy se ženám nebude chytat snadno. Nic víc, nic míň.

   • jolana88 napsal:

    Myslím (protože „venušanky“ trochu znám), že těch, které budou chtít risknout mít Vás doma dlouhodobě – moc nebude. Obráceně (ženy, co to mají „srovnané“ a nejsou hloupé) funguje taky. Asi genetika.
    Tak ať se vám daří 🙂

   • KUTlime napsal:

    To je fakt, z Venuše na Mars je to přeci jenom daleko.
    Díky, nápodobně!

 5. Pingback: Co blog vzal a co blog dal… | My space, my world.

 6. Milan napsal:

  Mně ten článek přišel dost jednostranný. Nejsou všichni muži takoví, jakým se sám vidí být autor.
  Nicméně přispěji vlastní životní zkušeností: V době postbubertálního romantického snění jsem měl velké problémy nějakou dívku ulovit. Až mi jeden kamarád na vesnické zábavě řek něco jako „neser se s tím, chytni ji za kozy a vytáhni ven“. Zkusil jsem to a život se mi změnil.
  Velmi rychle jsem dospěl k názoru, že s holkou, s kterou nespím, také nechodím. A nemám k ní žádné závazky.
  A také jsem rychle dospěl k názoru, že holka, která se mnou nejde do postele na prvním rande, neví co chce a nestojí za námahu, starosti a snažení.
  A jednu takovou, co jsem s ní skončil v posteli po pětihodinové známosti, jsem si vzal. A máme spolu děti a vnoučata. Jsme stále spolu a už to tak nejspíš zůstane do smrti některého z nás. A mám zatím dost důvodu se domnívat, že i po ní.

 7. Pingback: Trocha kritiky nikdy neuškodí… | My space, my world.

 8. Jirka napsal:

  Podnětný článek. Mohl bych se chápat jako vybírající svobodný muž s podobnými zážitky, ale problematiku partnerského seznámení vnímám trochu obšírněji s ohledem k rozdílnostem povah, tužeb, vzhledu aj. V článku je právě trochu znát nesourodost téhle problematiky. V jedné chvíli se přidává plus ženě, která má ráda anální sex a následně, trochu povýšeně – „která se stane mou milenkou“, té která uklidila, byť by to mohlo být úplně jinak – ta s mobilem v posteli by byla hezčí a měla ráda anální sex. 🙂 Každopádně souhlasím s myšlenkou, jít tomu aktivně naproti. Často to nedopadne jak jste si plánovali, tedy pokud jste měli nějaké plány. Ale při té aktivitě se objeví mnoho nečekaných příležitostí, které za tu aktivitu, i když kolikrát jinak zamýšlenou, stojí. A pokud to nevyjde hned napoprvé, vůbec nevadí, přibývající zkušenosti zúročíte později, např. ve výběru místa, komunikace, partnera atp. Všem přeji mnoho zajímavých zážitků při své životní cestě. 😉

  • Iva napsal:

   tak jako já si domlouvám schůzky hned, rozhodně si nechci psát s někým dva měsíce, abych následně zjistila, že ten kdo se jeví jako ,,normální,, má vizáž i chování masového vraha 🙂

   ale poslední schůzky ze seznamky, mě již sebraly zbytky optimismu… Aby se neřeklo, že nedávám šanci – 4 schůzky s jedním velice chytrým chlapem, který má ovšem sebevědomí na rozdávání a 90% setkání jsem poslouchala: co se mi v práci povedlo, vyšel mi článek v jednom časopise (nechci se chlubit, ale velice se mi povedl) a pokud nemluvil o svojí práci, tak nebyl schopný mluvit o ničem… tak nevím na čí straně je chyba 🙂

 9. Eva napsal:

  Tak to je naprosto vyčerpávající. Něco z zkusím a pak dám vědět, jak jsem dopadla. Zdravím a díky za propagačku 😀
  http://www.nocnikneohrozenezeny.cz

 10. Dobrý den, můžu poprosit o smazání mého jména z toho článku? Bohužel si mě začali vyhledávat různí úchylové a není to příjmený. Stačí když tam necháte autorka blogu Nočník neohrožené ženy. Díky moc. Dnešní svět je plnej zamindrákovanejch kokotů. Díky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s