Cestopis: Švédsko – Letiště Skavsta

Normálně bych o tom vůbec nepsal, ale letiště Skavsta si svůj článek zaslouží, byla by škoda vynechat nejzoufalejší letiště, které jsem zatím viděl. Brno Tuřany je proti němu LAX.

Letiště Skavsta je oficiálně uváděno jako stockholmské letiště. Ve skutečnosti leží více než 100 km jižně od Stockholmu. Spojení se Stockholmem udržuje pouze jedna dopravní společnost, která vás oficiálně dopraví za 80 minut. Ve skutečnosti to trvá přes 90 minut a jízdní řády jsou jen aby se neřeklo.
Na letiště létají pouze nízkonákladovky a podle toho to tam taky vypadá. Ubytovací zařízení v bližším okolí byste hledali marně, v odbavené zóně čekat na ranní let nemůžete a pokud nechcete spát přímo na zemi, tak je tady jen jedna možnost se natáhnout – sada kovových lavic v hlavní hale, přímo pod velkými okny.
My osobně nocovali na záchodě pro invalidy. Robin se moc nechtělo, pořád se oháněla hygienou, ale když potom usla v sedě u topení, během naší „věcné argumentace“, zatímco já si čistil zuby, problém byl vyřešen. Vyhodila nás až v 5 ráno uklízečka.
Ale to není ani tak důvod, proč je to tak zoufalé letiště. Internet vám tam bude fungovat pouze 30 min, pak si musíte zaplatit 660 Kč za hodinu. Bomba, když čekáte na palubní lístek od Skyoickeru. Na informacích nikdo nesedí a ochrana na letišti si hraje na důležité. Za tekutiny považuje cokoliv, včetně arašídového másla a kostku sýra si pletou s bombou.
Prostě radost cestovat. Buďte ready, až poletíte kolem.

Reklamy

KUTlime se představuje:

Jsem snílek, chorobný workoholik, detailista, flákač, publicista, hráč, buřič, závislák na produktivismu, technologiích a návratu zpět na strom. Extrovertní samotář, cholerik, kterému pořád v testech vychází sangvinik. Bývalý fotograf, budoucí cestovatel, současný amatérský terapeut. Věčný geek a kritik, nerozpoznatelný bodybuilder a mnoho dalšího. Kontroverze a renesance sama Mám mozek a nebojím se ho používat. Mám mnoho vlastností, které mne činí na první i druhý pohled nesnesitelným člověkem, za to ceněným spolupracovníkem. Seznámení se mnou pouze na vlastní nebezpečí. 8-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Cestopis: Švédsko – Letiště Skavsta

  1. Sedmi napsal:

    Šmarja, tak tomu jsme se naštěstí vyhnuli…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s