Cestopis: Irsko – Dublin – První dojmy

Vezměte Londýn, vyndejte všechny turistické atrakce, přidejte stovky autobusů, 3 lžíce chaosu, hrst starých hospůdek a obchodů, nacpěte to do nejmenšího mixéru a udělejte koktejl. Voila – máte Dublin.

Pro někoho, kdo byl v Londýně nebo jiných městech VB, nebude Dublin ničím zajímavým.
Lidé jsou opravdu, opravdu milí. Otužilost je úplně na jiném levelu, Irky by se asi teď opalovali v ČR v bikinách. Semafory pro chodce jsou tu jen tak, aby se neřeklo. Svorně je ignorují všichni. A tím myslím opravdu všichni, včetně vozíčkářů, kteří jezdí na červenou.
Domluvit se není takový problém, levné jídlo mají v Tesco. Veřejná doprava se opírá o hustou síť autobusových linek. Vyznat se v nich je heroický výkon. Zatím jsem nepotkal město, kde by bylo tak těžké se vyznat v dopravě, jako v Dublinu. Asi proto jsou všechny vozy vybaveny WiFi. Jinak by asi byli všichni Irové plešatí, jak by si z té zoufalosti trhali vlasy na hlavě.
Uklízečky se tady panicky bojí nedostatku toaletního papíru, děti kouří za Lídlem cigarety. Doprava a provoz obecně stojí za prd i mimo Dublin. Na horší dopravní situaci bych těžko vzpomínal.
Uprostřed dublinské verze Václavaku stojí obří kolík.

image

Reklamy

KUTlime se představuje:

Jsem snílek, chorobný workoholik, detailista, flákač, publicista, hráč, buřič, závislák na produktivismu, technologiích a návratu zpět na strom. Extrovertní samotář, cholerik, kterému pořád v testech vychází sangvinik. Bývalý fotograf, budoucí cestovatel, současný amatérský terapeut. Věčný geek a kritik, nerozpoznatelný bodybuilder a mnoho dalšího. Kontroverze a renesance sama Mám mozek a nebojím se ho používat. Mám mnoho vlastností, které mne činí na první i druhý pohled nesnesitelným člověkem, za to ceněným spolupracovníkem. Seznámení se mnou pouze na vlastní nebezpečí. 8-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s