Bez čeho je KUTlime letos?

Už tu byl rok bez porna, xichtbooku a konečně mám čas napsat, na co padla volba tento rok. Bez čeho se KUTlime musí obejít letos…?

Diskuze pod článkem byla plodná, bylo mi doporučeno, abych se zklidnil, omezil seriály a věnoval čas procházkám a čtení. Tak se i stalo. Nicméně, výzva v tom úplně nebyla. Nakonec volba padla ne na jednu věc, ale hned na několik. Letos je tedy rok bez:

 • smajlíků,
 • YouTube,
 • dloubání se v nose,
 • zbytečných nákupů,
 • podvodů a jiné nelegální činnosti, včetně té v cyber prostoru.

Proč smajlíky? Podle mne je lidé používají až příliš, mne nevyjímaje. Chtěl jsem tedy zkusit jaké to je, když jste odkázání pouze na slova a nic víc. Výsledky jsou nad míru zajímavé.

YouTube je mor současné mladé generace. Tráví hodiny a hodiny sledováním bezduchých videí, které nemají žádnou přidanou hodnotu a vychovávají generaci zombie, kteří si myslí, že je uživí Adwords/Adsense  (reklamní systémy Google). I já jsem se do této pasti v předminulém zaměstnání chytil, takže detoxikace byla na místě. Opět zajímavé výsledky. Reálně jsem zjistil, k čemu je YouTube dobrý. 

Dloubání se v nose. Asi můj poslední zlozvyk. Sedmikrásku asi trochu naštvu, až pa konci roku napíšu, jak rychle se mi tohoto dlouholetého zlozvyku podařilo zbavit a teď už vím, že vcelku na dobro.

Zbytečné nákupy jsem přidal kvůli tomu, že mi to stále nepřipadalo jako dostatečná výzva. To jsem ještě netušil, jak se mi tento nápad šeredně nevyplatí. Přesně kvůli této položce jsem si nemohl koupit nový mobil, když jsem psal o tom, jak jsem se letos ultimátně hacknul.

Poslední položka, rok bez podvodů, byl ryzí sociální experiment, který přesáhl hranici mé osoby asi tak po měsíci a má (min. pro mne) ty nejzajímavější výsledky. Kromě jiného, jsem se tak odsoudil asi k půldruhému měsíci bez internetu doma a mnoha jiným kládám, které si házím pod nohy.

Celé to shrnu v sérii článků, které vyjdou ke konci roku. O awkward situace nebude nouze!

Reklamy

KUTlime se představuje:

Jsem snílek, chorobný workoholik, detailista, flákač, publicista, hráč, buřič, závislák na produktivismu, technologiích a návratu zpět na strom. Extrovertní samotář, cholerik, kterému pořád v testech vychází sangvinik. Bývalý fotograf, budoucí cestovatel, současný amatérský terapeut. Věčný geek a kritik, nerozpoznatelný bodybuilder a mnoho dalšího. Kontroverze a renesance sama Mám mozek a nebojím se ho používat. Mám mnoho vlastností, které mne činí na první i druhý pohled nesnesitelným člověkem, za to ceněným spolupracovníkem. Seznámení se mnou pouze na vlastní nebezpečí. 8-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Každodenní život. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Bez čeho je KUTlime letos?

 1. Jacsgirl napsal:

  Rok bez internetu by byl opravdový challenge 🙂

 2. Leni napsal:

  Toho, ze nepouzivas smajliky, jsem si vlastne ani nevsimla.

 3. jolana88 napsal:

  Dotaz – Nerozumím :“… podvodů a jiné nelegální činnosti, včetně té v cyber prostoru“ ?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s