Jak mít zdarma Spotify bez reklam

(Článek na přání) Dneska jeden krátký článek – návod, jak poslouchat hudbu na internetu bez reklam a neprudit zbytečně svého správce internetového připojení zbytečným trafikem.

Aktualizovaný článek pro PC i Android

Aktualizovaný článek o blokaci reklam ve Spotify si můžete přečíst zde.


Co je Spotify?

Spotify patří mezi nejrozšířenější hudební streamovací služby. Na rozdíl od Soundcloud.com potřebujete registraci, kterou vyřídíte za dvě minuty. K dispozici je Android, iOS, Windows Desktop aplikace a webové rozhraní, které ovšem běží v zastaralém Flashi.

Proč používat Spotify a ne YouTube?

Hádejte co – YouTube je pro videa!!! Nikdy jsem nepochopil uživatele, co si pouštějí hudbu na YouTube. Ano, je to pohodlné, na druhou stranu, generují se tím zbytečné datové toky napříč internetem, máte omezenější výběr, zpravidla nenajdete celé album + otravné reklamy všeho druhu. Spotify je služba na poslech hudby přímo vytvořená, můžete poslouchat i v mobilu přes internet s FUPem 1 GB/měsíc. Přenáší se jenom hudba a netahají se tak velké objemy dat.

Jaký je rozdíl mezi Spotify Free a Premium?

Premium verze nemá reklamy v aplikacích, nepřerušuje reprodukci hudby zvukovými reklamami a nemá omezení na některá nová alba po jejich vydání, které mají exkluzivitu pouze pro Premium účty.

Jak mít Spotify zadarmo?

Spotify Premium zadarmo mít nemůžete, ale můžete mít Spotify Free bez reklam na Vašem PC. Návod viz níže. Způsobů je hned několik, všechny je najdete v tomto článku.


Návod, jak mít Spotify Free bez reklam:

Krok 1:

 1. Stáhněte si desktopovou aplikaci Spotify, odkaz ZDE.
 2. Nainstalujte si aplikaci Spotify pro Windows.
 3. Stáhněte si aplikaci, která se jmenuje EZ Blocker, odkaz ZDE.
 4. Stažený EXE soubor si vložte do nově vytvořené složky v Dokumentech pro váš profil Windows.
 5. Spusťte EZ Blocker s administrátorskými právy.
 6. Zatrhněte první dvě zatržítka, viz obrázek níže. Spotify se spustí automaticky sám, při zatržení toho druhého, je potřeba Spotify restartovat, EZ Blocker vás k tomu vyzve sám.
  Spotify bez reklamy zdarma

Krok 2:

EZ Blocker je vhodné doplnit instalaci PeerBlocku*.

 1. Stáhněte si instalaci PeerBlocku, odkaz ZDE.
 2. Nainstalujte si PeerBlock.
 3. Při prvním spuštění si zatrhněte seznamy IP adres dle obrázku níže.Free spotify bez reklam PeerBlock
 4. V nastavení PeerBlocku si zatrhněte spouštět při startu Windows.

To je vše, můžete si užívat hudby bez reklam do sytosti.


EZ Blocker není potřeba mít spuštěný vždy, na některých počítačích funguje jednorázové spuštění a reklama se už neobjevuje. Pokud ano, spouštějte si místo Spotify přímo EZ blocker, ten Spotify pustí případně sám. Reklamy budou blokované i na webovém rozhraní, jenom netuším, jestli to dělá EZ blocker nebo PeerBlock.


Alternativní postup (pro Windows):

Další způsob, jak se zbavit reklam a i mnoha dalších problémů, je editace lokálního souboru pro DNS. Nevíte, co to je? DNS je služba, která překládá snadno zapamatovatelnou adresu www.seznam.cz na těžce zapamatovatelnou IP adresu serveru Seznamu 77.75.79.39. Schválně si to zkuste. Napište do nového okna prohlížeče 77.75.79.39 a uvidíte, kam se dostanete. Toto právě řeší služba DNS. Ta je standardně umístněna v síti, ale má i svou lokální verzi na vašem počítači, v podobě textového souboru hosts.

Stačí si tedy stáhnout tento soubor, jeho aktuální podobu najdete zde. Tento stažený soubor nahradíte již existující soubor ve složce C:\Windows\System32\drivers\etc

Doporučuji se tam dostat skrze Win+R a jenom zkoupírovat cestu odklikout Enter.

Snímek obrazovky (1) - kopie.png

Objeví se vám toto okno:

Snímek obrazovky (1).png

Zde přetáhněte stažený soubor a máte hotovo. Nevýhodou tohoto postupu, že vám nezablokuje baner v samotné aplikaci Spotify. Sice v něm nebude žádná reklama, ale bude stále zobrazeno. EZ blocker skryje i toto okno.


* PeerBlock je aplikace, kterou znají snad všichni, co používají torrenty. Aplikace hlídá odchozí/příchozí síťový provoz a blokuje spojení na IP adresy, které jsou uloženy v seznamech, které si automaticky aktualizuje z internetu. Jedná se o seznamy IP adres, které slouží pro reklamní účely, Malware/botnet účely, AntiP2P atd. Je to mnohem efektivnější ochrana před viry, než antivirusy, protože blokuje komunikaci viru s okolním světem, ten si tak zpravidla nemůže stáhnout dodatečné DLL soubory, napojit Váš PC do botnetu, atd.

Reklamy

KUTlime se představuje:

Jsem snílek, chorobný workoholik, detailista, flákač, publicista, hráč, buřič, závislák na produktivismu, technologiích a návratu zpět na strom. Extrovertní samotář, cholerik, kterému pořád v testech vychází sangvinik. Bývalý fotograf, budoucí cestovatel, současný amatérský terapeut. Věčný geek a kritik, nerozpoznatelný bodybuilder a mnoho dalšího. Kontroverze a renesance sama Mám mozek a nebojím se ho používat. Mám mnoho vlastností, které mne činí na první i druhý pohled nesnesitelným člověkem, za to ceněným spolupracovníkem. Seznámení se mnou pouze na vlastní nebezpečí. 8-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače a Internet. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

10 reakcí na Jak mít zdarma Spotify bez reklam

 1. Sedmi napsal:

  Můžu jeden dotaz z trochu jiného soudku? Jak náročné na čas a peníze by bylo naprogramovat prohledavac, který by každý den prošel zadané webové adresy a v nich podle zadaných klíčových slov provedl hledání? Výstup by byl soubor se seznamem článků. Diky 😃

  • KUTlime napsal:

   To, co hledáš se jmenuje RSS, jsou pro to aplikace do mobilu, PC, pluginy do prohlížečů, atd. Taky jsem o tom tady psal. Pokud to nebude řešit Tvůj problém, napiš mi email.

   • Sedmi napsal:

    Rss znám (trochu, jako čtečku nových článků), ale to neřeší problém vyhledávání jen něčeho podle klíčových slov, nebo jo?

   • KUTlime napsal:

    Záleží… Slušně udělaná stránka / nebo čtečka, umožňuje uložit do RSS výsledek vyhledávání z daného a pokud se objeví nový výsledek, tak ho RSS doručí. Takto umí třeba bazos.cz Další možnost je použit Google Alert nebo jeho alternativy, není to přímo RSS, ale stejný princip, jenom postavený nad výsledky vyhledávání z Google.

   • Sedmi napsal:

    Hm, Google alerts jsem zkoušela, není to úplně ono. Pro představu, je třeba projít denně cca dvacet specializovaných serverů na logistiku a do každého z nich zadat ručně cca dvacet klíčových slov…

   • KUTlime napsal:

    To máš pravdu, to asi není. Hádám, že se jedná o poptávkové servery a hledáš konkrétní zakázky. Pošli mi 3-4 servery s klíčovými slovy do emailu, mrknu na to.

   • Sedmi napsal:

    Ne, je to monitoring pro firmy, moje nová práce, ale dělají to tam podle mne zbytečně komplikovaně… Každopádně díky moc, pošlu ukázku v pondělí, mám totiž seznam v práci…

 2. Pingback: Jak blokovat a serfovat na Androidu bez reklam a nutnosti root | My space, my world.

 3. Pingback: Jak blokovat reklamy ve Spotify v roce 2017 aneb Spotify zadarmo bez reklam | My space, my world.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s