KUTlime vs. Start-up: Epizoda II. – … pěkně mu zpívají.

And story goes on…

Nadešel soudný den, tj. pondělí 1. srpen a já se vydal na dlouhou (asi minutovou) cestu do nového zaměstnání, s vidinou uplatnění všech svých znalostí, jejich prudkému rozvoji, nové kanceláři se skvělým výhledem a poznání nových kolegů, co se na mne tak těší. Tedy aspoň to mi šéf řekl. A teď jak to bylo ve skutečnosti.

Nahlásil jsem se na recepci u nerudné recepční, která asi už dostala varování od jiné recepční, přesněji brigádnice na záskok přes léto, se kterou jsme měli jistý incident, ale to sem (zatím) netahejme. Neměl jsem se jak dostat do práce a šéfa jsme nemohli sehnat. Přišla si pro mne blonďatá asistentka v minisukni a odvedla mne nahoru.

V obličeji už má vrásky, ale má krásná stehna a zadek a milý úsměv. Rozhodně se o sebe stará. Zeptala se mě, jestli mám schůzku se šéfem. Odpověděl jsem, že v podstatě ano, protože jsem nový zaměstnanec a dneska jsem byl domluvený na nástupu. Z jejího rozpačitého obličeje jsem pochopil, že ona o mně vůbec neví. Asi nepatří mezi ty, co se na mne těší.

A tak jsem se posadil na gauč a čekal… 15 minut, půl hodiny, hodinu. Skvělý timing hned na začátek. Šéf se dostavil skoro po hodině a půl čekání. Odvedl mne do své kanceláře a dal mi opět tu samou přednášku jako už dvakrát. Jenom tentokrát jsme u toho byli sami dva. Minule u toho byl ještě další člověk, co asi 40 min seděl, jenom přikyvoval do rytmu monologu šéfa a pak se slovy, že už musí jít, se rozloučil. Opět mi říkal, co dělají, co bych měl dělat já (konkrétně specialista na ultra zvukový průzkum) a co se všechno bude teď dít.

Usadil mne v kanceláři po někom, kdo to tady po měsíci zabalil, jak jsem se později téhož dne dozvěděl od svého nového kolegy, kterého budu pracovně nazývat Patrik. Kancelář to byla úplně jiná, než na které jsme se domluvili. Šéf mi řekl, že změní nájemní smlouvy na kanceláře, aby prohodil místnosti, ale dotyčná osoba je nyní na dovolené a že to udělá příští týden. To mne však v tu chvíli nějak netankovalo, horší bylo to, před co mne posadili – před počítač Mac.

Ti, co mne znají, asi chápou. Já jako inženýr a programátor očekával běžné PC, které bude sloužit jako terminál pro naše osobní virtuální počítače umístěné na výkonném serveru, který je u nás umístěn a který mi šéf už ukazoval. Skutečnost byla taková, že mám pracovat na Macu, který je vhodný pro grafiky, hipstery a jiné pozéry, ale ne pro inženýry a už vůbec ne pro mne.

Je to asi stejné, jako byste měli dopravní společnost, která operuje v ČR a SR s auty a autobusy a přijali jste nového řidiče, který má bohaté zkušenosti s jízdou autem ČR, a i když máte na výběr, tak řidiče nutíte jezdit autobusem po Slovensku.

Šéf mi ale dokola opakuje, jak je to lepší než Windows. Zatím se vztekám nad psaním zavináče.

Patrik taky nějak nevěděl, že přijdu. Šéf se sice zmínil, že má přijít nějaký expert na MATLAB, ale to bylo tak vše. Rychle jsme se spřátelili. Je o něco starší než já a jelikož asistentka je také o něco starší než já, jsem ve svých 30, nejmladší ve firmě. Z toho nekouká nic dobrého.

Po další hodině konverzace s Patrikem jsem pochopil, že ve firmě se vyskytují zhruba 4 lidé, včetně mne, občas přijde někdo další, externista, co se přijde podívat, co nového.

Záhy jsem pochopil, že Patrik nemá moc do čeho píchnout. Šéf mi sice zadal, ať se seznámím s Macem a nastavím si tam, co potřebuji, nainstaluji nutné programy, ale jelikož nemám admin práva, nenastavím si a nenainstaluji si vůbec nic. Na stole mi přistála spousta dokumentů k nastudování, ale nemusím mít doktorát z čtení myšlenek, abych poznal, že to byl jenom způsob, jak mne zabavit.

A tak jsem asi po dvou hodinách svého prvního pracovního dne neměl co dělat. Šéf se opět ztratil a já šel na pozdní oběd domů. Po jídle jsem usnul u televize a probral se až po skončení pracovní doby. Nikdo mne nasháněl.

Druhý den se situace opakovala. Já na Macu nic moc nemohl, tak jsem si do něj nainstaloval Windows. Během instalace se Patrik zmínil, že šéf dneska nebude v práci, tak jsem se na to vybodl, vzal si to nejzajímavější čtení z té kupy, co mi šéf na stole vytvořil a šel po hodině domů.

Třetí den už šéf úřadoval, ale já stále neměl do čeho nebo koho píchnout. Od Patrika jsem se dozvěděl, že asistentka, co snad každý den chodí ve vyzývavějším oblečení, je nezadaná a mně v hlavě začala šrotovat představa o další konsolidaci zájmů.

Práci, obchod i byt mám v okruhu velkém 300 m, teď by do toho zapadla i partnerka, jenže vhodná osoba, byla zrovna 100 km mimo Brno a to bych ji musel dostat sem do firmy. Smutné je, že by bylo těžší ji vymyslet, co by tady dělala, než ji (asi) sem dostat. To bude asi jednodušší sbalit tu asistentku.

Trochu jsem se snažil s asistentkou konverzovat, ale byla velice odměřená. Kupodivu moje pozvání na brusle přijala.

Zbytek týdne už to bylo krátké story. Pozjišťoval jsem, jestli tady šéf bude, ale jelikož ne, zbytek pracovního týdne jsem rovnou vypustil a věnoval se osobním záležitostem ve Zlíně. Nudit se a číst si články můžu i tam.

Příště o tom, jak dopadly brusle a o mém souboji s Macem, adminem a šéfem.

Reklamy

KUTlime se představuje:

Jsem snílek, chorobný workoholik, detailista, flákač, publicista, hráč, buřič, závislák na produktivismu, technologiích a návratu zpět na strom. Extrovertní samotář, cholerik, kterému pořád v testech vychází sangvinik. Bývalý fotograf, budoucí cestovatel, současný amatérský terapeut. Věčný geek a kritik, nerozpoznatelný bodybuilder a mnoho dalšího. Kontroverze a renesance sama Mám mozek a nebojím se ho používat. Mám mnoho vlastností, které mne činí na první i druhý pohled nesnesitelným člověkem, za to ceněným spolupracovníkem. Seznámení se mnou pouze na vlastní nebezpečí. 8-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Každodenní život se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na KUTlime vs. Start-up: Epizoda II. – … pěkně mu zpívají.

  1. avespasseri napsal:

    No dobrý… to jsem zvědavá, co bude dál…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s